Balanced Eco Products

Máte dotazy? Zavolejte nám:

+420 775 269 256

Reference

Vyjádření dopravního podniku města Brno na provozní výsledek testu technologie BEP.

V roce 2013 v měsících červenec - září testovala naše společnost palivový kondicionér Boogie Energy Pili. Test byl uskutečněn na vybraném vozidle autobus Karosa B931.1675, r.v. 1998, motor LIAZ EURO II, v době testu měl najeto 920.000 km. Toto vozidlo jezdilo jeden měsíc na vybrané lince MHD v Brně č.52 bez použití palivového kondicionéru a následující dva měsíce s palivovým kondicionérem. Během testu byl zaznamenáván počet projetých kilometrů a množství použitého paliva. Před zahájením i po ukončení testu byla změřena i kouřivost.

Vozidlo během druhé fáze testu s palivovým kondicionérem projela 6 600 km a bylo dosaženo snížení spotřeby nafty o 4,5%. Navíc se snížila kouřivost o 26%.
Na základě dosažených výsledků z tohoto prvního testu se společnost rozhodla provést rozsáhlejší test pro potvrzení účinků palivového kondicionéru. Test bude probíhat na 88 vozidlech po dobu tří měsíců. Každý ze sledovaných autobusů projede během tohoto testu cca 10 000 km.

Statement released by Ing. Jiří Valníček, Chief Operating Officer of the Transport Department of the city of Brno

Vyhodnocení zkoušek účinků palivového kondicionéru Boogie Energy Pill.
Naše společnost provedla na základě požadavku společnosti Boogie Energy Pill, s.r.o. zkoušky palivového kondicionéru Boogie Energy Pill.
Měřená lokomotiva.
Zkoušky byly provedeny na lokomotivě řady 740 s číselným označením 740 899-0, která je
provozována naší společností a je v jejím vlastnictví. Jedná se o čtyřnápravovou motorovou lokomotivu s elektrickým přenosem výkonu. Před prováděním zkoušek byl na lokomotivě osazen nový hnací agregát, vznětový motor K 6 S 230 DR, který prošel předepsaným záběhem. Jedná se o stojatý řadový přeplňovaný šestiválec s rozvodem OHV a přímým vstřikem paliva, chlazený vodou.
Měřicí zařízení.
Pro realizaci zkoušek byl použit měřicí systém vyvinutý naší společností. Tento systém spočívá v měření spotřeby paliva s přesností na gramy, vztažené ke generovanému výkonu pro trakční dynamo měřené v kWh. Výsledná získaná hodnota je spotřeba paliva v gramech na jednu kWh. V případě nastavení na jízdní stupeň 0 (neutrál) je měřenou veličinou spotřeba paliva v gramech za jednu hodinu. Během měření byla lokomotiva odstavená a generovaný výkon byl odváděn do připojeného odporníku.
Postup provedení zkoušek.
Zkoušky probíhaly ve čtyřech etapách.
1. etapa: lokomotiva odstavená a instalovaný měřicí systém. Použité palivo nafta motorová bez palivového kondicionéru. Po dosažení provozních teplot hnacího agregátu a provozních kapalin bylo provedeno měření spotřeby při jízdních stupních 0, 4, 6.
2. etapa: lokomotiva nasazena do běžného provozu, do paliva přidán palivový kondicionér v poměru 1 tableta Boogie Energy Pill na 30 litrů paliva. V provozu lokomotiva byla od 5.9.2014 do 26.10.2014 a spotřebováno bylo 6000 litrů paliva.
3. etapa: lokomotiva odstavená a instalovaný měřicí systém. Použité palivo nafta motorová s palivovým kondicionérem Boogie Energy Pill v poměru 1 tableta na 30 litrů paliva. Po dosažení provozních teplot hnacího agregátu a provozních kapalin bylo provedeno měření spotřeby při jízdních stupních 0, 4, 6.
4. etapa: Vyhodnocení naměřených veličin bylo provedeno srovnáním naměřených hodnot mezi 1. a 3. etapou (výsledkem je dosažená úspora při použití BEP) a zároveň mezi 3. a 1. etapou (výsledkem je nárůst spotřeby bez použití BEP). Získané výsledky jsou součástí tohoto vyhodnocení.
Po celou dobu zkoušek bylo použité palivo od stejného dodavatele splňující požadavky ČSN EN 590.
Závěr: Provedené zkoušky účinků palivového kondicionéru Boogie Energy Pill a jejich vyhodnocení plně prokázalo deklarované účinky tohoto produktu. Výsledné hodnoty se od sebe liší podle režimů práce motoru. Ve všech zkoušených režimech je účinnost na sledované úspoře prokázána a nejnižší úspora paliva byla dosažena při jízdním stupni 6, který je na této lokomotivě prokazatelně nejekonomičtější, tato úspora dosáhla 9,4%. Při nižších sledovaných jízdních stupních bylo dosaženo ještě vyšších úspor a to konkrétně při 4. stupni 14,66% a při 0.stupni dokonce 21,21%.
Použití palivového kondicionéru BEP zlepšuje ekonomiku provozu.
Při těchto zkouškách nebyly sledovány další uváděné vlastnosti, kterými je vyčištění motoru, vstřiků a ventilů. Tento efekt jsme však zdokumentovali při předchozích zkouškách na jiné lokomotivě. Tato vlastnost je prospěšná pro udržení spolehlivosti motoru.

Lokotrans Servis Brno - statement,

Reference s použitím technologie BEP od AWT Rekultivace

První měsíc nasazení BEP je měsícem adaptačním a proto v tomto měsíci nejsou zpravidla účinky BEP patrné.
Ve vyhodnocení je použita průměrná spotřeba za všechny tři měsíce zkoušek i za druhý a třetí měsíc zvlášť. Dosažené výsledky předchozí tvrzení potvrzují.
Buňky podbarvené šedě obsahují výsledné hodnoty dosažených úspor, které lze prohlásit za dosažené v provozních zkouškách.
Pět ze čtyřech druhů techniky dosáhlo úspory ve spotřebě během provozních zkoušek.
Použitá technika je ve službách společnosti AWT REKULTIVACE A.S.

AWT Rekultivace,

Reference závodníka Africa Eco Race / Rallye Dakar
Tomáš Tomeček - TOM RACING

Nic zvláštního jsem od použití tablet-kondicionéru do paliva Boogie Energy Pill nečekal, dokonce jsem se nechal celý rok přemlouvat k aplikaci, pořád bylo něco k řešení, ale jsem naprosto unešený, motor více bere, jde rychleji za plynem do vyšších otáček, je kultivovanější, je to velmi příjemné, je to bezvadné, jako když chutnáte tu nejsmetanovější a nejkrémovitější zmrzlinu zmrzlin. Motor už ani černě nedýmí, spíše šedě. Koncovka výfuku je přitom čistá. Je to docela neuvěřitelné! Co jsem už vůbec nečekal, že při svém stylu závodní jízdy ještě ušetřím na spotřebě. Nyní už na trasu bez tablet nevyjíždím.

 
Devátou etapu Africa Eco Race 2015 z Azougui do Akjoutu proletěl PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako nejrychlejší kamion – zajel tedy první místo!!! Závěrečnou jedenáctou etapu Africa Eco Race 2015 z Toueily do Saint Louis dokončil PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako třetí kamion těsně za tandemem ruských Kamazů. V konečném hodnocení patří Tatře se startovním číslem 400 třetí místo mezi kamiony a šesté místo celkově.

Tomáš Tomeček, Tom Racing
http://www.tomastomecek.cz